1.01
1000

Celta Vigo - Girona: 02

28.01.2024 14:00,

Nedělní program 22. kola LaLigy odšpuntuje souboj dvou celků, které v uplynulém týdnu vypadly z Copa del Rey. Celtu vyřadil z národního poháru stejný soupeř, se kterým prohrála i minulé ligové kolo - Real Sociedad. Zatímco v rámci LaLigy s ním Celta doma prohrála 0:1, o tři dny později mu na svém stadionu podlehla znovu, tentokrát ve čtvrtfinále Copa del Rey 1:2.

I pro Gironu, senzačního lídra ligy (byť o bod chudší Real má na druhém místě zápas k dobru), skončila cesta Copa del Rey ve čtvrtfinále, kde jí vystavila stopku Mallorca (2:3). Girona na Baleárských ostrovech prospala první poločas (0:3) a ve druhé půli už stačila pouze snížit. V předešlém ligovém kole Gironští i díky hattricku Artema Dovbyka (celkem už 14 branek!), který navíc své tři trefy vměstnal do pouhých šesti minut, smazali tápající Sevillu (5:1). Venku však hosté dvakrát v řadě ztratili body (Almería 0:0, Betis 1:1), čemuž se ve Vigu potřebují vyhnout, chtějí-li se udržet na špici.

Na co vsadit: 💰

Girona je bezesporu největší senzací ze všech špičkových evropských lig. Všichni napjatě čekají, jak dlouho dokáže držet krok s Realem Madrid a zda s ním skutečně svede souboj o případný šokující mistrovský titul. Katalánský klub se na to - minimálně v prohlášení svých představitelů - snaží nemyslet a jít postupnými krůčky, zápas od zápasu. Tíha situace se ale na jeho fotbalistech přece jen může postupem času začít projevovat. Zda byly poslední dvě venkovní ztráty začátkem trendu, nebo jen nahodilými klopýtnutími, ukážou další kola. Každopádně může být v tomto případě lepší vsadit raději „jen“ neprohru hostů. Oproti šestnácté Celtě by měli mít navrch.