1.01
1000

Brighton – Arsenal: 2

06.04.2024 18:30,

Brighton nedokázal v týdnu prolomit obranu o záchranu bojujícího Brentfordu, na jehož hřišti pouze remizoval 0:0. Čisté konto udržel také Arsenal, který naopak usiluje o mistrovský titul, když v pohodě porazil doma Luton (2:0).

Prohra s Liverpoolem a pouhý bod s ohroženým Brentfordem nepředstavují ideální start poslední fáze sezony. Brighton se ale díky vyrovnanosti tabulky stále drží v boji o sedmé místo, na které ztrácí pouhé dva body. Jediná výhra v posledních pěti ligových kolech (1-2-2) ale naznačuje, že mu trochu dochází dech.

Vyvarovat se slabého závěru sezony chce v tomto ročníku Arsenal, který kvůli němu vloni přišel o možnost získat titul. Naposledy proti Lutonu vedl už v poločase a v takových případech zůstává v tomto ročníku stoprocentní (12 výher). Ostatně pod koučem Artetou nedotáhl poločasové vedení do vítězného konce jen ve třech případech (36-3-0).

Arsenal získal venku zatím nejvíce bodů ze všech (30) a na půdě soupeřů vyhrál čtyři z posledních pěti utkání, přičemž v minulých čtyřech nedostal ani jeden gól. Tři body pak získal také ve dvou z předchozích tří vystoupení v Brightonu.