1.01
1000

Bencic-Vondroušová: 2

31.07.2021 08:00,

Finále turnaje tenistek pod pěti kruhy má nečekané obsazení a k radosti českých fanoušků do něj postoupila Markéta Vondroušová, která se střetne s devátou nasazenou Belindou Bencicovou. Švýcarka bude mít o den později ještě šanci ve finále čtyřhry proti české dvojici Krejčíková-Siniaková. Každopádně v obou finálových zápasech jsou favoritem krajanky. Vondroušová chytila v Tokiu fantastickou formu. Jediný set ztratila v úvodním kole, v osmifinále smetla Osakaovou, ve čtvrtfinále jí vzdala Badosaová a v semifinále rozplakala čtvrtou nasazenou Svitolinovou, kterou přejela 6:3, 6:1. Vondroušová je skvěle fyzicky připravená, výborně se pohybuje, její liftovaný levácký forhend dostává soupeřky pod velký tlak. Finalistka Roland Garros zpřed dvou let tak má veškeré předpoklady, aby uspěla i ve finále. Bencicové postup turnajem byl mnohem složitější, od osmifinále musela hrát všechny zápasy na plný počet setů a v semifinále s Rybakinovou strávila na kurtu 2 hodiny a 44 minut, pak šla navíc hrát debla. Síly, které nechala Bencicová v celém turnaji poznamenaném ďábelským vedrem, ji pak můžou chybět ve finále, pokud se bude natahovat. Jediný vzájemný zápas vyhrála česká tenistka letos na hardu v Miami 4:6, 6:4, 6:4 a teď je v takové pohodě, že může klidně vyhrát i ve dvou setech.