1.01
1000

Bayern – Mainz: Handicap 0:1 – 1

11.12.2021 15:30,

Mnichovský Bayern zvládl šlágr v dortmundském SIGNAL IDUNA PARKU, kde sice záhy prohrával, ještě do přestávky ale nepříznivý stav otočil a nakonec zvítězil 3:2, čímž si upevnil pozici na čele 1. Bundesligy. Další výhru přidali svěřenci trenéra Juliana Nagelsmanna uprostřed týdne v Lize mistrů proti Barceloně (3:0) a skupinovou fázi milionářské soutěže zakončili bez ztráty (spolu s Liverpoolem a Ajaxem). Nastavený trend bude chtít bavorský velkoklub udržet i proti Mainzu, kterému má co oplácet, neboť v dubnu z Falcka odjížděl bez bodu a v Allianz Areně naposledy s tímto soupeřem po poločase prohrával 0:2, nakonec však po změně stran výsledek pěti góly otočil. Die Nullfünfer před týdnem skolili Wolfsburg a má na kontě 21 bodů po 14 kolech (6-3-5), takže se stále drží na dosah pohárových příček. To je velký rozdíl oproti loňskému ročníku, v němž měl Mainz v této době pouhých šest bodů, ani zlepšená forma mu ale nepomůže k tomu, aby z Mnichova neodjížděl s prázdnými rukama.