1.01
1000

Atalanta - Como: Padne gól minuta: 31-45

23.09.2024 20:45,

Atalanta o posledním víkendu porazila Fiorentinu 3:2 a napravila své předchozí dvě ligové prohry s Turínem a Interem. Nováček z Coma získal v minulém kole svůj druhý bod mezi elitou, ale protože v souboji s Bolognou dlouho vedl, bude ho považovat spíše za ztrátu (2:2).

Čtvrteční souboj v Lize mistrů s Arsenalem, který skončil bez branek, mohl pro Atalantu dopadnout slavně, kdyby Mateo Retegui proměnil pokutový kop. Kouč Gasperini byl ale i tak s výkonem spokojen a teď může být ještě veseleji. Atalanta totiž doma na nováčky soutěže umí a vloni zde vyhrála všechny tři takové zápasy (Cagliari, Janov, Frosinone) v celkovém skóre 9:0.

Como si pomalu začíná zvykat na rytmus Serie A. V minulém kole se poprvé představilo doma a málem z toho byla výhra nad Bolognou. Nakonec ale zřejmě sehrál roli nedostatek zkušeností a svěřenci kouče Fabregase brali pouze bod. Pozitivem ale je, že Como konečně vstřelilo v utkání první gól a nemuselo dotahovat ztrátu jako v předchozích třech případech. V Bergamu by se ale tento nepříznivý trend měl spíše vrátit.

Hosté už v tomto ročníku odehráli čtyři venkovní zápasy a ve všech z nich platilo, že inkasovali v posledních 10 minutách prvního poločasu. Atalanta je naopak mezi 31. a 45. minutou hry letos nejlepší - v tomto úseku hry dala polovinu ze svých osmi ligových branek.