1.01
1000

Plzeň - Zlín: vítěz Plzeň/méně než 3.5 gólu v zápasu

24.04.2024 18:00,

V MOL Cupu se rýsuje atraktivní finále mezi Spartou, která vyřadila v semifinále druholigovou Opavou, a Plzní, která bude ve středeční dohrávce proti Zlínu jasným favoritem.

Pro Viktorii je pohárová trofej, kterou získala naposledy v roce 2010, prioritou. Ve FORTUNA:LIZE skončí na 99% třetí a po vypadnutí z Evropské konferenční ligy se může plně soustředit na MOL Cup. Ostatně v nedělní partii na Slovácku (1:1), kde Plzeň nastoupila tři dny po prodloužení ve Florencii, šetřil trenér Koubek většinu opor buď úplně (Chorý, Hejda, Kopic, Jemelka), nebo částečně (Kalvach, Červ, Šulc). Proti Zlínu vyběhne nejsilnější možná sestava, což se o hostech nedá tvrdit.

I když to neřekli nahlas, pro ševce je semifinále poháru v této fázi sezony přítěží. Klíčový záchranářský zápas jara je čeká v neděli doma proti Karviné. Komplikací je také daleká cesta, která bere síly. Na druhou stranu čtyřdenní odpočinek je dostatečný a změn v sestavě nemusí být příliš. Povzbuzením pro Zlín byla první jarní nula v Jablonci, kde přitom hrál dvě třetiny zápasu bez vyloučeného beka Pidra. Hodně pomohl návrat stopera Didiby, který vyztužil střed obrany. Nicméně po pěti zápasech nedokázal tým skórovat, potíže v ofenzívě měl už v předchozím domácím utkání s Pardubicemi (1:1).

Plzeň vyhraje, ale kurz je hodně nízký. V kombinaci s nejvýše třemi góly zápasy se výrazně zvedá. Přesně tři branky padly v posledním vzájemném duelu, který Viktoria na konci února doma vyhrála 3:0.