1.01
1000

Lille - Lyon: Každý z týmů dá gól - Ano

06.05.2024 21:00,

Šlágr dvaatřicátého kola, ve kterém se dva zbývající zápasy dohrají o devět dní později, bude k vidění netradičně až v pondělí, kdy se večer proti sobě postaví Lille a Lyon. Čeká se vyrovnaná podívaná, s níž by měly přijít i nějaké ty góly, jako to bylo v posledních zápasech Lyonu dobrým zvykem.

Po těsné porážce v Monacu (0:1) uprostřed minulého týdne se Lille čtyři dny poté vrátilo na vítěznou vlnu, když ještě během prvního poločasu otočilo nepříznivě se vyvíjející zápas v Métách (2:1). Tím se svěřenci trenéra Paula Fonsecy přiblížili na jednobodový dosah TOP 3, tedy příčkám znamenající přímý postup do hlavní fáze Ligy mistrů, což by bylo pro portugalského kouče, kterému po konci sezony končí smlouva, skvělé rozloučení se severofrancouzským klubem. Své působení u Lille může zároveň završit dlouhou sérií bez porážky na domácím hřišti, která od konce září čítá sedmnáct soutěžních zápasů (13-4-0).

Lyon minulé kolo znovu ukázal velkou sílu, když ve čtvrtém z posledních šesti ligových kol zvítězil, přestože v utkání prohrával. Další gólovou přestřelku jsme mohli v podání „Les Gones“ vidět proti Monacu (3:2), kterou završil vítěznou trefou šest minut před koncem střídající Malick Fofana. Forma Lyonu je tak v závěru sezony opravdu dobrá a mužstvo by se díky ní rádo probojovalo do Evropských pohárů buď přes vyhrané pohárové finále na konci května s Paříží nebo přes ligovou soutěž, kdy na šestou příčku ztrácí tři kola před koncem jen dva body.

💰 Na co vsadit?

Oba týmy mají o co hrát a čekat se dá vskutku atraktivní duel – Lille doma neprohrálo sedm měsíců, Lyonu se zase nadmíru zlepšil v koncovce a celkově herně. Na výsledek si tak tipovat netroufnu a raději zvolím sázku, že se gólově prosadí každý z týmů. Stalo se tak i v posledním únorovém vzájemném zápase v rámci Francouzského poháru, kdy Lyon doma zvítězil 2:1. Gólový zásah na obou stranách uvidíme i tentokrát.