1.01
1000

Pardubice - Třinec: Více než 4,5 gólu

24.04.2024 18:00,

Finálová extraligová série mezi Pardubicemi a Třincem je po čtyřech zápasech vyrovnaná 2:2. Dochází tedy k situaci, kdy se po každém utkání bude střídat dějiště, přičemž v pátém utkání budou mít výhodu domácího ledu pardubičtí hokejisté.

Těm se v posledním klání na ledě Ocelářů povedlo udržet těsné jednobrankové vedení až do 59. minuty, načež dvakrát skórovali do prázdné brány a ještě pak přidali jednu trefu na konečných 6:2. Výsledek tedy vypadá jednoznačně, ale hra byla až do samotného závěru dost vyrovnaná. Třinec měl dokonce výraznou střeleckou převahu, ale vyrovnat na 3:3 se mu v průběhu třetí třetiny nepovedlo.

V posledním utkání se opět dost vylučovalo, Třinec však doplatil na fakt, že se mu nedařilo využívat svých početních převah. Pardubice naopak dokázaly přesilovky využívat, což je v tak důležitých a vyhrocených zápasech klíčové. A pomáhá to i k tomu nejdůležitějšímu, o co nestranným hokejovým příznivcům jde - ke spoustě gólů.

V této sezoně hokejisté Pardubic a Třince svedli osm zápasů a v sedmi z nich napadalo pět a více branek. Také finálová série ukazuje, že útok hraje ve vzájemných kláních prim. Ve středu budou opět padat góly, defenzivní bitvu neočekávejme.