1.01
1000

Nizozemsko - Španělsko: 2. poločas Nizozemsko -2.5

30.07.2024 14:00,

Ve třetím kole skupinové fáze se střetnou staré známé, které se utkaly na prosincovém mistrovství světa i na nedávné olympijské kvalifikaci ve Španělsku, kde se marně snažily o postup české házenkářky. Oba vzájemné zápasy vyhrály Nizozemky (29:21, 27:26) a navrch by měly mít také v Paříži.

Španělky prohrály oba úvodní duely a to byly v obou favoritkami. Olympiádu otevřely drtivou porážkou 18:29 s Brazílií, kterou předtím šestkrát po sobě zdolaly. Následně podlehly 21:26 Angole, kterou pokořily v přípravě 22:21 těsně před turnajem. Španělským problémem je ofenzíva, pouze v jednom poločase dokázaly dát více než deset branek, ve druhé půlce utkání s Angolou pak v útoku totálně zkolabovaly a po pauze se zmohly na šest gólů. Citelně se projevuje absence rozehrávačky Alicie Fernández, která se zranila těsně před turnajem.

Nizozemky mají zkušenější a kvalitnější družstvo, které vykazuje na posledních velkých akcích lepší výsledky než Španělky. V týmu mají čtyři hráčky, které daly více než 600 reprezentačních gólů, o slovo se už ale hlásí i nastupující generace. Na rozdíl od Španělek si poradily s Angolou (34:31) a proti domácí Francii odehrály relativně vyrovnanou partii (28:32), celkově jsou mnohem produktivnější, jejich útočná hra je variabilní.

Španělky se v prvních dvou duelech se zpočátku držely, postupně ale odpadaly a druhé poločasy jasně prohrály (8:14, 6:12). Podobně to bude vypadat také proti Nizozemkám.