1.01
1000

Alavés - Granada: 1

24.11.2023 21:00,

Alavés se před reprezentační pauzou představil v Barceloně a duel proti úřadujícím ligovým šampionům rozehrál skvěle. Hned v úvodní minutě jej totiž poslal do vedení Samu Omorodion. Náskok dokázalo Deportivo udržet celý první poločas, ale po změně stran převrátil skóre na stranu favorita dvěma trefami Robert Lewandowski. Alavés tak z katalánské metropole přece jen odjel s prázdnou, a tak platí, že od začátku září dokázal porazit pouze poslední Almeríi (1:0) a v prvním kole národního poháru Deportivo Murcía (10:0). Ze zbylých osmi utkání má Alavés bilanci 0-3-5. Pořád je na tom ale líp než jeho páteční soupeř.

Granada je totiž předposlední a na vítězství čeká technicky už jedenáct utkání (0-4-7). Během té doby sice jeden duel na hřišti vyhrát dokázala, když v úvodním kole Copa del Rey porazila Arosu z páté ligy 3:0, ale tento zápasy byl nakonec zkontumován ve prospěch outsidera, protože Granada postavila do brány Adriho Lópeze, gólmana z béčka, jenž ovšem nebyl zapsán na soupisce prvního mužstva.