1.01
1000

Wolverhampton – Arsenal: 1. poločas: 2

20.04.2024 20:30,

Wolverhampton v minulém kole pouze remizoval v Nottinghamu (2:2), a nedokázal tak vyhrát už páté soutěžní utkání v řadě (0-2-3). Nevedlo se ani Arsenalu, který se připojil ke konkurenčnímu Liverpoolu a prohrál domácí zápas (s Aston Villou 0:2), čímž přepustil do čela tabulky Manchester City.

Aktuální výpadek formy Wolves nepředstavuje díky jejich postavení ve středu tabulky žádný zásadní problém. Na domácí půdě ovšem prohráli už čtyři z posledních sedmi vystoupení (3 výhry), včetně posledních dvou v řadě. Bez vstřelené branky pak skončily i jejich předchozí dvě domácí bitvy s Arsenalem (2 prohry).

Arsenal přišel kromě série bez prohry v minulém kole také o třízápasovou ligovou šnůru, kdy neinkasoval ani gól. Ve venkovních ligových zápasech ale stále platí, že Kanonýři neinkasovali už pětkrát po sobě (4 výhry, 1 remíza) a tým kouče Artety se musí rychle vrátit na vítěznou vlnu, aby mu znovu titul neutekl v posledních kolech.

O výhře Arsenalu by nemělo být pochyb, vždyť svěřenci trenéra Artety vyhráli 15 ze 17 ligových utkání (15-1-1) proti týmům z druhé poloviny tabulky, včetně prvního vzájemného duelu (2:1). V něm vedli v poločase 2:0 a na přestávku šli s náskokem i ve čtyřech z posledních pěti venkovních klání v PL.