Zavřít
Vážení klienti, na straně Komerční banky jsou technické problémy. Ostatní platební metody jsou ale plně k dispozici!

Třinec - Pardubice: 2 (do rozhodnutí)

26.04.2024 17:00,

Finálová série hokejové extraligy vrcholí. Už v pátek může být korunován nový český mistr. Pardubice se ve Slezsku pokusí ukončit čtyři roky trvající nadvládu třineckého hegemona.

Pardubice jsou coby vítěz základní části od počátku největším favoritem na titul. Východočeský klub disponuje zdaleka nejvyšším rozpočtem, čemuž odpovídá také složení kádru. Vítěz posledních čtyř ročníků z Třince zase znovu prokazuje svou sílu a soudržnost v klíčových týdnech sezony. Poté, co v semifinále se Spartou utekli Slezané dvakrát z lopaty hrobníkovi díky gólům z poslední sekundy (!) a minuty, jsou i Pardubicím vyrovnaným soupeřem.

Na Třinci se nicméně dost možná začala podepisovat právě dlouhá a náročná série se Spartou, která vygradovala až čtvrtým prodloužením v rozhodujícím sedmém utkání. Jakési „momentum“ si Oceláři převzali i do finálové série s Pardubicemi, v níž se dvakrát dostali do vedení, poslední dvě utkání už ale ovládli jasně Východočeši.

Svěřenci kouče Marka Zadiny nejprve zvítězili 6:2 v Třinci, ačkoliv v duelu od 6. minuty prohrávali. Rozdílem třídy následně vyhráli i ve středu doma. Zásluhou povedené prostřední dvacetiminutovky, v níž padly všechny góly, zvítězily Pardubice 3:0. Své třetí čisté konto v rámci letošního play off vychytal Roman Will.

Třinec bude před zaplněnou WERK Arénou odvracet pomyslný mečbol soupeře. Takové štěstí, jako v semifinále se Spartou, už ale Oceláři mít nebudou. Pardubice se dostaly na vítěznou vlnu, získaly velkou psychickou výhodu a lépe jsou na tom i silově. Extraliga bude mít po dlouhé době nového mistra.