1.01
1000

Slovácko - Plzeň: výsledek bez remízy - Slovácko

21.04.2024 18:00,

Po čerstvém vypadnutí z Evropské konferenční ligy musí Plzeň přepnout opět na domácí scénu, na kterou se vrací zápasem v Uherském Hradišti.

Slovácko je sice nejhorším týmem jara, okolnosti mu ale přejí. Viktoria se ve čtvrtek vyždímala do mrtě a odveta ve Fiorentině pro ní dopadla nejhorším možným scénářem. Nejenže po porážce 0:2 vypadla, ale musela podstoupit prodloužení, navíc od 66. minuty hrála oslabení po vyloučení Cadua. Stejně jako týden předtím v domácím utkání hráči běhali většinou jen bez balonu a na některých (Kalvach, Chorý) už šlo vidět, že nemají kde brát. Trenér Koubek nemá zdaleka tak kvalitativně široký kádr jako pražská "S" a sestavou moc netočí. Připočíst se musí únavné cestování, po porážce se navíc hůře regeneruj. Faktem pak je, že vzhledem k jistotě třetího místa není FORTUNA:LIGA pro klub momentálně prioritou, tou je MOL Cup a potažmo středeční domácí dohrávka semifinále proti Zlínu.

V Uherském Hradišti tohle všechno vědí stejně jako to, že po sezoně skončí po bezmála šesti letech trenér Martin Svědík. Architekt slováckých úspěchů odchází na vlastní žádost rok před ukončením smlouvy. Překvapení to není. S přívalem jarních porážek se Svědík těžce vyrovnával, ještě hůře ale nese stárnutí kádru, na které vedení klubu opakovaně a marně upozorňoval. Pomalá generační obměna mužstvo dohnala na jaře a sešup je až nečekaně rychlý. Každopádně oznámení jeho konce by mohlo atmosféru pročistit a pomoct k lepšímu hernímu projevu a hlavně výsledkům.

V domácích zápasech proti elitní ligové trojce se umí Slovácko vybičovat za každých okolností. Jestli to bude v neděli stačit na vítězství, těžko říct. V opatrnější sázce bez remízy to ale stojí za to zkusit. Na podzim v Plzni vyhrálo 4:1 a loni ji doma zdolalo 2:0. Pravděpodobně přitom padnou nejvýše dva góly, domácí se na každou branku nadřou, Plzeň nebude mít na útočné rejdy síly.