1.01
1000

Polsko - Lotyšsko: Lotyšsko a méně než 6,5 branek

11.05.2024 16:20,

Ve skupině B na sebe ve druhé sobotní várce zápasů narazí překvapiví loňští bronzoví medailisté z Lotyšska a nováček elitní skupiny z Polska.

Pro Polsko bude jednoznačným cílem záchrana, o kterou si to pravděpodobně rozdá s Francií a Kazachstánem. V souboji s Lotyšskem může pouze překvapit. Naznačují to i výsledky přípravných zápasů. V polovině dubna si Poláci střihli vítězný dvojzápas s Maďarskem (5:2 a 6:2), tedy týmem, který následně vybojoval v Divizi IA postup, a zahraje si tak příští rok opět mezi elitou.

V dalších případech už to taková sláva nebyla. Polsko prohrálo 0:2 a 1:3 se Slovinskem, 1:3 a 1:2 po nájezdech s Velkou Británií, 1:6 se Slovenskem a v úterý pak 1:3 i s Dánskem. V elitní formaci nastupuje českým fanouškům dobře známý Pawel Zygmunt, útočník Litvínova. V nominaci je rovněž třinecký forvard Kamil Walega, jenž však strávil podstatnou část sezony v partnerském Frýdku-Místku. Do přípravy zasáhl rovněž olomoucký Aron Chmielewski, do nominace se ale nakonec k údivu mnohých polských příznivců nevešel.

Lotyšsko půjde do zápasu jako jednoznačný favorit. Naposledy si zastřílelo proti Norsku, které rozmetalo nečekaně hladce 8:0. A to jen den poté, co s ním remizovalo 0:0 a následně prohrálo v první minutě prodloužení. Dvakrát pak Lotyši zdolali 3:2 po nájezdech Rakousko. Stejným výsledkem padli jednou po základní hrací době a jednou po prodloužení s Finskem. Podstatně méně povedenější dvojzápas absolvovali na konci dubna se Švýcarskem (prohry 1:5 a 0:4).

V lotyšské nominaci se nachází hned sedmnáct členů loňského bronzového kádru, mezi nimiž je i pět hráčů z české nejvyšší soutěže. Ve své domovské hale si zahraje třeba bratrské duo Vítkovic Roberts a Rihards Bukartsové. Branku bude hájit gólman Columbusu Elvis Merzlikinš, posila z NHL.

💰 Na co vsadit:

Lotyšsko si proti Polsku dokráčí pro "povinné" vítězství. Nováček vsadí od úvodních minut na obranu, přičemž i Lotyši mají spíše pověst defenzivnějšího týmu. Na první branku se možná bude nějakou dobu čekat, drama ale nehrozí. Doporučujeme kombinaci s tipem na maximálně 6 gólů.