1.01
1000

Monaco - Lille: Dvojitá šance remíza

24.04.2024 21:00,

Papírově nejvyrovnanější a také nejzajímavější zápas z trojice středečních dohrávek devětadvacátého kola Ligue 1 mohou diváci čekat v tomto případě, kdy se proti sobě postaví Monaco a Lille, tedy druhý a čtvrtý celek ligové tabulky. Hraje se o cestu k potenciálnímu přímému postupu do Ligy mistrů!

První přímou konfrontaci s jedním z hlavních konkurentů v boji o Ligu mistrů Monaco před třemi dny zvládlo, když zvítězilo na hřišti Brestu (2:0), kde se rozhodně nevyhrává snadno. Opět však nedohrávalo v plném počtu, protože v závěru utkání se nesportovně zachoval nejprve Eliesse Ben Seghir a o pár minut později také Wilfried Singo, což kouči Adimu Hütterovi opět nadělá nějaké ty vrásky navíc až bude skládat sestavu pro nadcházející duel s Lille. Tohoto soupeře Monaco porazilo od roku 2020 pouze v jednom ze sedmi vzájemných zápasů (1-3-3), přičemž třikrát po sobě s ním doma remizovalo.

Přestože nebyl výkon Lille po zdrcujícím penaltovém vyřazení z Konferenční ligy ideální, dokázaly „Dogy“ i tak v nedělním utkání proti Strasbourgu naplno bodovat a zvítězit těsně 1:0. Lille tak zároveň dokázalo prodloužit domácí sérii bez porážky už na sedmnáct soutěžních zápasů (13-4-0), což je jeden z hlavních důvodů toho, proč se Severofrancouzi drží na čtvrtém místě s nadějí na umístění na příčkách zaručující přímý postup do milionářské soutěže. Venku se jim ale nedaří – v rámci ligy totiž zvítězili na soupeřových stadionech pouze třikrát (3-7-4) a zajímavostí je, že třeba takové Méty, které bojují o záchranu, získaly venku o bod víc než právě Lille. Změní se to po dohrávce v monackém knížectví?

💰 Na co vsadit?

Poslední tři vzájemné střety hrané v Monacu skončily vždy remízou (0:0, 2:2, 0:0). Vzhledem k důležitosti utkání by nebylo takovým překvapením, kdyby skončil nerozhodně minimálně v poločase i tento duel. Na góly se tolik sázet nevyplatí, a proto raději zvolím sázkařsky hodnotnější remízu v rámci dvojité šance, tedy tip na nerozhodný výsledek o půli nebo na konci utkání. Monacu tento výsledek k udržení si druhé příčky stačí, naopak pro Lille je letošní nejčastější výsledek z půdy soupeře právě remíza.