1.01
1000

Marseille - Nice: Dvojtip Neprohra Nice

24.04.2024 21:00,

Středa večer nabídne v rámci dohrávky devětadvacátého kola dvojici atraktivních zápasů a jedním z nich bude právě tento mezi Marseille a Nice. Jedná se o vždy vyhecované Jihofrancouzské derby!

Jeden z fanoušků Marseille se na sociálních sítích nechal slyšet, že hráči jeho oblíbeného týmu jsou „ve fyzicky dost špatném stavu.“ A ono to tak v posledním ligovém zápase na hřišti Toulouse, kde Marseille postrádala deset hráčů A-týmu z nejrůznějších důvodů, skutečně vypadalo. I tak dokázala družina kouče Jeana-Louise Gasseta s notnou dávkou štěstí uhrát remízu 2:2, kterou v páté minutě nastavení zajistil trefenými nůžkami střídající Faris Moumbagna. Na hráčích však bylo dost poznat, že tři dny předtím absolvovali náročných sto dvacet minut v Evropské lize a jinak tomu pravděpodobně nebude ani v domácím klání s Nice, znovu jen tři dny po posledním ligovém klání.

Nice svůj ligový zápas odehrálo už pátek, takže mělo o dva dny více na odpočinek. „Orli“ na rozdíl od Marseille svůj duel zvládli, když doma porazili Lorient jednoznačně 3:0. Výkon konečně připomínal staré dobré Nice z podzimní části ligového ročníku, kdy se mužstvo kouče Francesca Farioliho dlouho pohybovalo v TOP 3, a něco takového by rádo zopakovalo i v nadcházejícím derby. Proti Marseille se celku z francouzské Riviéry v posledních dvou vzájemných zápasech vždy zadařilo – oba totiž vyhrál (3:1, 1:0) a vzhledem k fyzickému stavu hráčů soupeře by nebylo překvapením, kdyby se mu to povedlo i do třetice.

💰 Na co vsadit?

Marseille sice letos doma prohrála jen jediný ligový zápas z celkových čtrnácti (8-5-1), ale to nyní nebude hrát takovou roli, přestože ji domácí fanoušci poženou vpřed. S ohledem na únavu zvolím sázku na neprohru hostů, kteří se v dohrávce mohou přiblížit vysněné kvalifikaci do Ligy mistrů. Zároveň je jejich kádr s výjimkou dlouhodobě zraněných Sofiana Diopa a Valentina Rosiera kompletní.