1.01
1000

Man.City - Chelsea: neprohra Chelsea

20.04.2024 18:15,

Ani ne 72 hodin po trpkém vyřazení z Ligy mistrů musí Manchester City zapomenout na zklamání a soustředit se na semifinále FA Cupu proti Chelsea, která se vrací do Wembley dva měsíce poté, co na stejném místě v prodloužení prohrála finále Ligového poháru s Liverpoolem.

City bojovali až od středy na třech frontách, loňský treble ale nezopakují. Domácí odveta s Realem se proměnila ve 120 minut trvající dobývaní madridského obranného valu, který zdolal pouze De Bruyne. Po dvou remízách tak přišel na řadu penaltový rozstřel, ve kterém Citizens selhali. Zápas stál hráče spoustu sil, Guardiola navíc střídal jen čtyřikrát, řada klíčových borců (Walker, Rodri, Silva, Foden) odběhala kompletní porci minut; De Bruyne a Haaland utkání nedohráli. Guardiola tak bude muset pečlivě volit základní sestavu, čtvrtý zápas (plus prodloužení) ve dvanácti dnech není samozřejmostí ani pro City, zvláště v tak pokročilé fázi sezony.

Chelsea se mohla v klidu chystat na svůj druhý vrchol sezony. V Premier League je bez reálné šance na postup do evropských pohárů a jedinou naději skýtá nejstarší klubová soutěž planety. Blues nabrali slušnou formu, táhnou šňůru osm utkání bez porážky, během které skórovali nejméně dvakrát, v posledním zápase si pak podali doma Everton 6:0. Spoléhat budou na Cole Palmera, který bude mít proti svému bývalému klubu speciální motivaci. City se nadějného mladíka zbavili loni v létě a teď toho možná litují. Palmer na Stamford Bridge rozkvetl, proti Evertonu stihl svůj druhý dubnový hattrick za necelou půlhodinu, navrch přidal ještě čtvrtou trefu, kterou dorovnal Haalanda na čele kanonýrů Premier League.

City jsou v semifinále FA Cupu pošesté za sebou, třikrát v něm ale ztroskotali a v roce 2021 právě proti Chelsea, která jim po předchozí sérii šesti porážek ve vzájemných zápasech sebrala v letošní Premier League čtyři body (4:4, 1:1). Za daných okolností nebude zase tak velkým překvapením, pokud Citizens nevyhrají po 90 minutách, přestože kurzy je celkem jasně favorizují.