1.01
1000

Inter – Torino: Dvojitá šance: Remíza

27.04.2024 15:00,

Inter porazil v pondělí večer AC Milán 2:1 a poprvé v historii se stalo, že po milánském derby slavil jeden z účastníků mistrovský titul. Nerazzurri získali své jubilejní 20. scudetto, ale to by je nemělo do konce sezony nijak zvlášť omezovat, protože stále mohou překonat svůj klubový bodový rekord. Turín opět nezvládl roli favorita a byť udržel další čisté konto (celkově 17.), tak o minulém víkendu pouze remizoval s Frosinone 0:0.

Ve dvou z předchozích tří domácích zápasů Inter netradičně zaváhal (1-2-0), ale jinak je jeho bilance 13 výher ze 17 utkání a 41 vstřelených branek bezkonkurenční. Inter je také pověstný svými skvělými vstupy do zápasů a v neuvěřitelných 16 ze zmiňovaných 17 domácích ligových zápasů vedl už v poločase.

Tentokrát ho ale čeká odhodlaný a bojovný soupeř z Turína, který na půdě soupeřů po prvních 45 minutách prohrával jen dvakrát (4-10-2). Turín v tomto ročníku zdobí pevná obrana ještě více než kdy dřív, ale v posledním venkovním klání v Empoli nečekaně selhala, když inkasovala hned třikrát (2:3).

Turín dostal vzpruhu v podobě rozšíření pohárových pozic a proti Interu, který už má své jisté, by mohl překvapit a uhrát alespoň bod, jako třeba v derby s Juventusem (0:0), byť prohrál osm z posledních devíti vzájemných měření sil. Minimálně do přestávky byl ale obrana dirigovaná Ivanem Jurićem odolat měla.