1.01
1000

Crystal Palace – West Ham: 2

21.04.2024 16:00,

O velký šok se v minulém kole postarali fotbalisté Crystalu Palace, kteří vyhráli na půdě Liverpoolu 1:0 a udělali tím důležitý krok směrem k jistotě záchrany. Další selhání si naopak připsal West Ham, který doma prohrál s Fulhamem 0:2 a prováhal možnost jít dočasně na šesté místo.

Crystal Palace vyhrál jediné z posledních čtyř domácích utkání (1-1-2), během kterých zde nestačil na Manchester City (2:4) a Chelsea (1:3). Ve všech čtyřech zápasech přitom platilo, že Palace skórovalo jako první, což se mu třikrát povedlo už v úvodním poločase. Udržení nadějného výsledku ale i nadále zůstává jeho hlavní slabinou.

West Ham naproti tomu v minulém venkovním vystoupení dokázal nepříznivý poločasový stav otočit, když vyhrál ve Wolverhamptonu 2:1. Celkově jsou ale jeho venkovní výkony v tomto ročníku jako na houpačce (7-2-7), což potvrzuje i bilance posledních čtyř takových vystoupení (2-0-2).

Kladiváři dostali minule nečekanou ránu, ale proti týmům, které jsou na 13. a horším místě se jim poměrně daří, což dokazuje šest výher v dosavadních 14 takových zápasech (6-5-3).