1.01
1000

AS Roma - AC Milan: postup AC Milán

18.04.2024 21:00,

Oba vzájemné zápasy letošní sezony v Sérii A vyhrál AC Milán (venku 2:1, doma 3:1), po úvodním klání čtvrtfinále Evropské ligy má ale k postupu blíže AS Řím, který si ze San Sira odvezl nejtěsnější vítězství 1:0.

O úspěchu Římanů rozhodl už v 17. minutě stoper Mancini po rohu Dybaly, žádné další šance hosté neměli na rozdíl od soupeře, který vyprodukoval 25 střel, s přesností byl ale na štíru a brankáře Svilara ohrozil přímo pouze pětkrát. Srbský gólman drží čisté konto už 413 minut, naposledy inkasoval v odvetě osmifinále v Brightonu, kde si Římané po domácím koncertu 4:0 mohli dovolit porážku 0:1. Rossoneri tak čeká na Olympijském stadionu obtížný úkol, ale ne nemožný.

Ofenzivní potenciál mužstva je obrovský, Giroud se Leaem dokáží velké věci a jak se přesvědčila v osmifinále i Slavia, stačí jim málo. V Sérii A jsou Milánští i přes poslední remízu 3:3 v Sassuolu pevně usazení na na druhém místě s čtrnáctibodovým náskokem před pátými Římany, jimiž otřásl kolaps jejich obránce Ndicky v 70. minutě nedělního utkání v Udine, které zůstalo za stavu 1:1 nedohrané. Reprezentant Pobřeží slonoviny byl už propuštěný z nemocnice, každopádně do odvety nastoupit nemůže.

I když AC v poločas čtvrtfinále prohrává o gól, pořád má slušnou šanci postoupit. Rozhodně vyšší, než naznačuje kurz, který stojí minimálně za úvahu.